Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yay Kesme

Eren Can

Soru

Arkadaşlar şimdi ben aracın ön yaylarini kestirmeyi dusunuyorum fakat bana dediler ki bu obur araçlara benzemiyo dedi yay direk tasiyaciya giriyormuş ve taşıyıcı akislar felan sokulcekmis doğru yoksa daha kısa bi yöntem varmı acaba ?

Eren Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
12 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Yayı neden kestirmek istiyorsunuz?

Ya ben baya binicem bu arabaya ve yeni aldım yani binecegim için hiç spor yaymış felan almicam direk kestircem body kit felan yaptırcam oyuzden çok kalkık duruo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ya ben baya binicem bu arabaya ve yeni aldım yani binecegim için hiç spor yaymış felan almicam direk kestircem body kit felan yaptırcam oyuzden çok kalkık duruo

Madem yapacaksiniz. Kafaya koydunuz. Spor yaylada ugraşamam diyorsunuz. Yayları kestirmeyin. Soguk pres yaptirin. Daha saglikli ve istediginizi elde edersiniz. Ankaradaysaniz nam amartisör işinizi gorur. Daha sonra orjinal haline donmek istersenizde döner soguk pres yapilinca.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen nası bir içmişiz, bi baktım benim arabanın yaylar kesik. Baktım ne güzel duruyor. Dedim ki bu benim araba olamaz, böyle bir yanlış yapmam ben. Dikkatlice baktım ki benim araba değilmiş. Yani Ka-Fa 1Milyon halde dahi yapmayacağımın bilincinde olmak da ayrıcalık bak.

Not: Hikayedeki kişi ve araçlar gerçek değildir. Fikr-i Temsildir :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kibarca yazayım: Aracın sürüş güvenliğini olumsuz etkileyecek yanlış bir girişim olur. Kesinlikle yaptırmayın.

Soğuk prese de sıcak bakmak kolay değil.

Görüntüden çok işlevselliği düşünmek gerek.

İyi kalite yay almak için bir zahmet uğraşın lütfen. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bir de önce body kit sonra kestirmek son halini görmek açısından daha iyi değil mi?

kestirme/presletme ile ilgili gerekenler söylenmiş.

ya mevzu kesmek ve kesmemek degil bu insanlarin şahsi kararına kalmış bir şey fakat ben dedim ki hani kesmek için taşıyıcı akislar felan sokulcekmis doğru mu eğer doğruysa kestirmemeyi dusunuyorum sadece onu merak ettim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
49 dakika önce, Eren Can yazdı:

ya mevzu kesmek ve kesmemek degil bu insanlarin şahsi kararına kalmış bir şey

Sürüş dengesi ve güvenliği bozulmuş bir araç herkes için tehdit teşkil eder.

Bu nedenle normal şartlar altında bu tür işlem görmüş araçlar muayeneden geçemez. 

Ve yine aynı nedenle belki kabul etmekte zorlanacak olsanız bile şahsi karara kalamaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlla bu tarz bir işlem yapılacaksa iyi bir üreticiden coilover alıp araca takmak daha mantıklı. Hatta varsa maddi durumunuz paraya kıyın ve elektronik kontrollü bir coilover alın süspansiyonu yumuşatma ve sertleştirme özelliğine sahip olanlardan. Bu tarz modifikasyonlar profesyonel ekipman ve işçilikle anlam kazanır. Onun haricinde aracın yürüyeninde yapılacak değişiklikler hem aracınıza hem çevrenize zarar verebilir. Bana kalsa orjinallikten yanayım ama illa yapacağım derseniz de kaliteli bir coilover derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.