Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk4 Aks Arızası

Gürkan Çakıroğlu

Soru

Evet bir başka arıza/problem ile karşı karşıya kaldım…

2020 model Focus ecoblue 53xxx km arabamda sağ aks arızası; ilk hareket anında çatur çutur ses yapıyor, Kasım 2023 de sol aks hafif boşluk sebebi ile garantiden değişmişti. Bu kez sağ aks için servise gittim, garanti Mart 2024 tarihinde bittiği için direk ret cevabı geldi Otosandan.

İyi niyet garantisini sorduğumda “garanti bitiminden sonra 21 gün” olduğunu söylediler.

Yarın Otosanı arayıp şikayet kaydı oluşturmayı düşünüyorum.

Bakalım nelerle karşılaşacağız…

• Şaşırmış 3
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

1 haftadır servise gelmeyen aks bu sabah sürpriz telefonla ulaştı.

Hemen servisteki yerimi aldım ve şu an aks değişiyor. Eski ve yeni aks görselde...

Screenshot_20240710_113034_WhatsApp.jpg

Hiç yağ sızıntısı vs de yok eski aksta, hani yağsız kaldı vs ondan bozuldu diyebilelim. Hoş tutmak lazım o zaman bu aksları😃 yumuşak kalkış, gerekirse rampalarda arabadakileri indirmek vs.😂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Erdem Ay yazdı:

Hiç yağ sızıntısı vs de yok eski aksta, hani yağsız kaldı vs ondan bozuldu diyebilelim. Hoş tutmak lazım o zaman bu aksları😃 yumuşak kalkış, gerekirse rampalarda arabadakileri indirmek vs.😂

o zaman ben birikim yapmaya başlayayım

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Gürkan Hocam. Benzer problemi ben de Focus 3 aracımda 150000 km de iken yaşamıştım. Orjinal aks fiyatları ne yazık ki çok yüksek. Ne olduğu belli olmayan Çin malı akslara da güvenmek elbette zor. Arkadaşımın tavsiyesi ile Anka marka aks ile değişiklik yaptım ve üzerine 2 sene daha kullandım aracımı. Bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşamadım. Fiyat yüzünden orijinal aks alamayacak benzer sorun yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim. Malumat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.