Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus MK 4.5-5 Kasa Sync4 - Apple Carplay Sorunu

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Android konusu altından carplay konusu dönmesi ve diğer arkadaşların ulaşamaması için yeni konu açayım diyorum. 

15 Pro max cihazımda carplay kullandığım zaman sürekli konum sapıtıyor. 

Denediklerim ise konum kullanan sistem uygulamaları dahil her şeyi kapattım ancak sorun devam ediyor. 

Kablolu şekilde denedim biraz düzelir gibi oldu ancak sonra oda sapıttı. 

Ancak denediğim kadarıyla araçtaki carplay ekranı yarım ekranda olunca navigasyon sapıtmıyor. 

Ancak telefona çağrı düşerse konum bozuluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navigasyon uygulamasına konum için arka planda kullan izni vererek denediniz mi?

İos da apple maps harici uygulamalara konum izni normalde kullanırken veriliyor. Ama cihaz şifreye dönünce bu kısım saçmalayabiliyor. Maps uygulamasında sıkıntı olmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Navigasyon uygulamasına konum için arka planda kullan izni vererek denediniz mi?

İos da apple maps harici uygulamalara konum izni normalde kullanırken veriliyor. Ama cihaz şifreye dönünce bu kısım saçmalayabiliyor. Maps uygulamasında sıkıntı olmaması gerekir.

Bütün hepsini denedim hocam. Hatta carplay bağlıyken telefondan apple veya google mapsi açtığımda oda bambaşka yerde gösteriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siz ne zaman aldınız arabayı.. en son alan arkadaşımızda sorun yok..

mümkünse servise uğrayıp güncelleme var mı diye sorun, yada servis zamanını bekleyin.

son satılanların yazılımı bizimkilerden farklı. her araca ve donanıma göre farklı sürümse güncelleme yoktur ama bu soruna odaklı ise çözülmüştür.

ben android kullandığım için servise 2. kez gitmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar, temmuz ayı içerisinde servise gidip soran oldu mu yazılım güncellemesini? Ben Haziran sonunda gitmiştim . Yazılım henüz gelmedi ama temmuz ayında gelecek demişlerdi. Yeni yazılım bu sorunu gideriyormuş. Bendeki sürüm 22266.

Araç Active X 2023 Dizel HB Otomatik.

Alper E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Alper E. yazdı:

Merhaba arkadaşlar, temmuz ayı içerisinde servise gidip soran oldu mu yazılım güncellemesini? Ben Haziran sonunda gitmiştim . Yazılım henüz gelmedi ama temmuz ayında gelecek demişlerdi. Yeni yazılım bu sorunu gideriyormuş. Bendeki sürüm 22266.

Benimki Kasım üretim yazılımı aşağıda verdiğim gibi 23191

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Alper E. yazdı:

Aracı bağlayıp denediler mi? Sadece merak ettim. Ford yazılımı araca göre serbest bırakıyordu eskiden. (Fmods'a göre son sürüm 4.0.24018 olmuş)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Aracı bağlayıp denediler mi? Sadece merak ettim. Ford yazılımı araca göre serbest bırakıyordu eskiden. (Fmods'a göre son sürüm 4.0.24018 olmuş)

Yok denemediler, geldiğinde haber veririz dediler ama ne arayan var ne soran. Artık bidahaki bakımda soracağim.

Bu arada kendimce şöyle bir çözüm bulmuştum,  direksiyondaki ses kısma ve şarkı atlama tuşlarına aynı anda basıp 5-6 saniye bekleyince ekran yeniden başlıyor , bu şekilde bazen ilk denemede bazen 5. denemede harita düzgün çalışmaya başlıyor. Sabretmek lazım. Böylece arabayı durdurup yeniden çalıştırma zahmetinden kurtulmuş oluyorum. 

Alper E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.08.2024 - 09:49 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Sadece merak ettim. Ford yazılımı arac

Dün Otokoç haricinde Ford Kar aradım, yazılım gelmemiş. Birçok kişi aynı sorunu yaşıyor ve bekliyorlarmış. Ford bizi gene şaşırtmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar merhaba arkadaşlar.

Evet biraz başınızı şişirdim bu konu ile ilgili ama geçici bir çözüm olarak da şu yolu deneyebilirsiniz; 

Kablosuz olarak Carplay bağlantısı kuruyoruz. Eğer GPS sapıtırsa telefona kablomuzu takıyoruz. Bu kadar. :)) Güncelleme gelene kadar bu şekilde idare edebilirsiniz.

Kanalıma video olarak da ekledim. Eğer izin varsa paylaşmak istiyorum. Yasak ise Admin kaldırabilir. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.