Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Benzinli 0-100 Süresi Normal mi?

Ethem Yüce

Soru

Arkadaşlar aracım 2014 focus 3 1.6ti vct otomatik, aracın 0-100 hızlanması fabrika verisine göre 11.8 saniye, ben de dün merak ettim 0-100 deneyeyim dedim, sonuç beni çok şaşırtttı.. tam olarak 14.85saniye 😓 acaba bu kadar fazla olması neden olabilir? Not: arabada 2 kişiydik(toplam 200kg) onun dışında jantlarım sport paket ile gelen 17inç jantlardan başka da aklıma gelen bir etken yok aslında bilemedim 🤷🏻

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

54 dakika önce, Ethem Yüce yazdı:

acaba bu kadar fazla olması neden olabilir?

Ağırlığı yazmışsınız da, yol eğiminin, rüzgar hızının, yönünün ne olduğunu vs. biliyor musunuz? Daha mekanik ve dış etmenler kaynaklı bir sürü şey bulunabilir. Bunlar fabrika verisi, buna takılmanız, mukayese etmeniz ilginç bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

37 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Lastikler kaç dereceydi? 

Aşınma durumları nasıl?
Aracınız kaç km de?

Sorular uzar gider…

Lastiklerim fazla aşınık değil aslında ama tarihleri eski sanırım 3 4 yıllık, dereceleri 31psi, aracım 80.000km de

13 dakika önce, Yakup Ç. A. yazdı:

En önemlisi ölçüm bir de, ben video edit programı ile milisaniye hareketine göre bakarak karar veriyordum kendi ölçümlerimde o da kadran hatasıyla birlikte.

Öyle bile yapsam aşırı düşeceğini sanmıyorum en fazla yarım saniye falan düşerdi heralde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ethem Yüce yazdı:

Lastiklerim fazla aşınık değil aslında ama tarihleri eski sanırım 3 4 yıllık, dereceleri 31psi, aracım 80.000km de

Öyle bile yapsam aşırı düşeceğini sanmıyorum en fazla yarım saniye falan düşerdi heralde

Yolu aynı yerde ters yönde de sürün, ortalamasını alın ve diğer etkenlere şimdi bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, A.Coşar yazdı:

Bir de 10 yılık arabayı, fabrika çıkışı sıfır araç verisiyle mi değerlendiriyoruz? 10 yılda motor gücü, araç bir arıza yaşamamışsa 10-15% azalır sanırım.

Haklısınız, aynı değeri beklemiyorum tabiiki ama en azından 13 saniye civarı bile olsa normal derdim ama ne bileyim fazla geldi neredeyse 15 saniye yani epey uzun bir süre 🤦🏻

Bir saat önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Yolu aynı yerde ters yönde de sürün, ortalamasını alın ve diğer etkenlere şimdi bakın.

Denediğim yol düz bir yoldu aslında ama dediğiniz doğru olabilir. Yine de çok çok fark edeceğini sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.