Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sağ arka kapı kilitlenmeme sorunu

İsmail Yilmaz

Soru

Selamun aleyküm aracın sağ arka kapısı zor kilitleniyor,anahtardan kilitleme tuşuna basıyorum tık sesi geliyor ama sağ arka kapı kilitlenmiyor.4-5 kere basiyorum bazen yine kilitlemiyor 3-4 defa kapıyı aç kapa yapıp yapıyorum bir şekilde tık sesi geliyor,sanayiye gittim motoru sorun varsa yaparız 2500 TL fln olur dedi eğer kilitde sorun varsa 12Bin TL dedi orjinali 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Muayenede arka koltuk emniyet kemeri bir türlü takılamadı. Yağladık, ne yaptık olmadı. Araç ağır kusurdan kaldı. Doğru sanayiye... Herkes bana yeni bir emniyet kemeri seti satmaya çalışırken bir koltuk döşeme ustası "Ben yaparım"dedi. Tokayı söktü, içinden oğlanın legolarından birinin minicik bir parçası çıktı. Kemer çalıştı. 200 TL sökme takma parası. Ertesi gün muayene bitti.:)

Kilidin içine toz toprak vb girmiş mi? Hava üflendi mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.09.2024 - 11:06 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Muayenede arka koltuk emniyet kemeri bir türlü takılamadı. Yağladık, ne yaptık olmadı. Araç ağır kusurdan kaldı. Doğru sanayiye... Herkes bana yeni bir emniyet kemeri seti satmaya çalışırken bir koltuk döşeme ustası "Ben yaparım"dedi. Tokayı söktü, içinden oğlanın legolarından birinin minicik bir parçası çıktı. Kemer çalıştı. 200 TL sökme takma parası. Ertesi gün muayene bitti.:)

Kilidin içine toz toprak vb girmiş mi? Hava üflendi mi? 

yok sadece dıştan baktı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Detaylı paylaşım yapmıştım. Yakın olsaydınız .Yardımcı olurdum .

Olur da kapıyı söktürmek, zorunda kalırsanız eğer . Paylaşımımda da belirttiğim gibi , kapı içi mekanizmayı parça parça söktürmeyin , kalıp halinde söktürün , aksi halde muhakkak bir yerleri kırılacaktır.

Yerinizde olsam , biraz da eliniz yatkınsa bu işe,  kendim sökerdim.

Ne olur çok çok kırılır .Kırılacaksa da eğer kendim kırmış olurdum.  

Kaldı ki ben detaylı sökmek için ne gerekiyorsa , hangi aletler gerekiyorsa hepsini ayrıntılı paylaştım. Baka baka her türlü sökersiniz . Ne olacak hocam korkmayın sizin de iki eliniz var ustaların da iki eli var . Ben de usta değilim bu arada. Ben de kullanıcıyım.  Biraz cesaretle hepsi hallolur.

Focus için kapı kilit tamir kiti var . Aşağıda resmini paylaşıyorum. Söktükten sonra eğer bu parça kırık ise bunu değiştirirsiniz. Ve sorun ucuza hallolmuş olur . Ha yok bu parça sağlam motorda sorun var derseniz o da satılıyor ucuza , onu da alıp takabilirsiniz. 

Yok ben bu kadar uğraşamam derseniz de  fomoco marka komple  kapı kilit var onu alıp takarsınız ,fiyatı hiç ustanın dediği kadar  da pahalı  değil .

Hatta belki de hiç bir parça kırık değildir. Sadece yağsız kaldığı için takılıyordur. Temizlenip yağlanınca düzelecektir . 

Aşağıda hepsinin resimlerini paylaşıyorum. 

Screenshot_20241014_102158_Chrome.jpg

Screenshot_20241014_102201_Chrome.jpg

Screenshot_20241014_102203_Chrome.jpg

Screenshot_20241014_102248_Chrome.jpg

Bu da komple kilit mekanizması,  al tak şeklinde. 

Screenshot_20241014_102418_Chrome.jpg

Buradan itibaren bir inceleyin hocam , bu sorunu çözebilmek için illa ki buralara kadar sökülmesi gerekiyor.  

HüseyinKara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.