Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

B-max 1.0 gtdı ecoboost benzinli geç yağ lambası kapatma

Mert İnal

Önerilen Mesajlar

İyi günler herkese aracım yukardada belirttiğim gibi bmax 1.0 benzinli. 2013 model aracımın şöyle bi durumu söz konusu (1 hafta önce satın aldım) kontak yapıp çalıştırdığımda yağ lambam 3 4 saniye geç sönüyor ve o 3.4 saniyelik geç sönme süresinde tanımlayamadığım bi ses çıkıyo ve gidiyor bunun sebebi nedir motor sıcakken kapatıp açınca yada soğukken anında kapatıp açınca yapmıyor sadece 1 2 saat soğuduktan sonra bunu yapıyor yardımcı olursanız çok sevinirim 

Mert İnal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 1.0 için konuşuyorum ama bmax'tekide aynıdır büyük ihtimal, yağ pompasının içinde bir süzgeç var. Yanlış yağ kullanımı, trigerin zamanında değiştirilmemesi ve yine trigerin yağ içinde çalışmasından dolayı o süzgeç trigerden kopan parçalarla tıkanabiliyor. Eğer aracınızın trigeri şimdiye kadar değişmediyse trigeri muhakkak değiştirmenizi, bunu değiştirirkende karteri açtırıp yağ pompasını kontrol ettirmenizi ve oradaki süzgeci temizletmenizi öneririm. 

Forumda bunu yaşayanlar ve yaptıranlar oldu, benim aracımda bu problemi yaşamadım ama kontrol ettirmiştim süzgeci her ihtimale karşı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mert İnal yazdı:

138 binde ama yap pompası olsa her aç kapada yapmazmı sıcak sopuk

forumda bu durumu yaşayanlar oldu.. 9 yıl yada 135k km hangisi önce dolarsa triger seti değişir. +devir daim pompası..  bizler bu işlem sırasında yağ pompası kayışını ve soğutma suyu haznesinide değiştirttik. hazneden motora giden boruları da.

uzun süre böyle kullanmak motora zarar verecektir.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mert İnal yazdı:

Şuanda yağ filitresi orjinal yağ orjinal şekilde değişti dün şuan böyle sizce düzelmişmi

ScreenRecording_10-10-2024 17-01-01_1.mov

şu anda mükemmel ama yağ boşalırken tıkanan filtreden de biraz yer açılmıştır. eğer sebep triger kayışı ise yakında tekrar geç sönmeye başlar. takip etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.