Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracımda 2 Tane Sorun Hissediyorum. Debriyaj&amortisör

onur karadağ

Soru

1.6 tcdi  style  2013 ford focus sahibiyim.

3 ay önce aldım aracımı ve 13.400 km de.

arabada duyduğum sesler hakkında sorularım olacak

1- debriyaja bastığımda ses geliyor (manyetik çakmaklara bastığımızdaki gibi bir ses.) tak tak diye

2- amatisörden geliyor gibi hissettiğim lok lok diye ses. bu ses kötü yollarda değil mesela park halindeyken tam kırıp çıkarken bile geliyor.

birde tam depoyla 650-700 km arası yol yapıyorum. sizce azmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
44 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Motor sesi değil ön düzenden gelen seslerden bahsediyorum. Kavrama yaparken de bazen küt diye birden alıyor. Özellikle 2.viteste..

Lastik havalarınızı kontrol ettikten sonra servise gitmeniz iyi olur. Garip sesler normalde araçta yok veya siz abartıyorsunuz, uzaktan ses yardımı kimse veremez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Lastik havalarınızı kontrol ettikten sonra servise gitmeniz iyi olur. Garip sesler normalde araçta yok veya siz abartıyorsunuz, uzaktan ses yardımı kimse veremez.

Lastik havalarım 4ü de 32 psi.. Uzaktan yardım edemeyeceklerinin ben de farkındayım.. belki beşinci kez yazmışımdır salı gününe servise randevu aldığımı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Lastik havalarım 4ü de 32 psi.. Uzaktan yardım edemeyeceklerinin ben de farkındayım.. belki beşinci kez yazmışımdır salı gününe servise randevu aldığımı..

İşte 5 kere servis ve ses yazınca bizim bilgilerin katkısı artmıyor, keşke artsa bir şey yapabilsek sadece 5 kere aynı şeyi okuyoruz. (Size 5 kere aynı cevabı yazdığımızı düşünün)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yarın aracımı servise getirecem ama bu akşam beni uyku tutmaz. Arabadan 1.vitesten ses geliyor. Ayağım debriyajdayken de kavradıktan sonra da. Uğultu gibi.. 1500 devir ile 2000 devir arası da titreme var. Bu arabanın nesi var daha sıfır araba.. temiz 2.el araba yok diye 0 araba aldık, başımıza gelen işlere bakın..! Var mı böyle bir tecrübe yaşayan. Saygılar!

Motor sesi de sanki bir değişik sesli çalışıyor gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar malum oto sanayisinde iş yerimiz. Burda iyi bir ustamız var. Onunla test sürüşüne çıktık bugün. Benim aracımdan gelen, bahse konu olan parke taş ve baskı beton üzerindeki gelen seslerin ön amörtisörlerden geldiğini ve motor sesi biraz arttı diye bahsettiğim de debriyaj bilyasından geliyormuş. Bunlar seni yolda bırakmaz ama ses yapar dedi.. Fordlarda bu sesler kronik ama seninkinden biraz fazla çıkıyor dedi.. Paylaşım olsun diye burda sizinle paylaşayım dedim. 15 bin bakımına kadar böyle takılmayı düşünüyorum.. saygılarla :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.