Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Şanzımandaki Ses

Kerim Kamanoğlu

Soru

Düşük devirde ama vites uyarı ikazına uyarak kullandığımda sanki şanzumandan ötme diye tabir edilen belli belirsiz bir ses geliyor ses çok rahatsız edici ya da belli değil ama benim kulağım biraz hassas 1.6 ecoboost sahibi olanlarda buna benzer bir ses var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Biraz önce video çektim ses için en çok sesin belli olduğu videoyu yükledim sanırım 6. viteste araç burada, ses az olduğu için daha iyi duyulabilmesi için cep telefonu kulaklığı tarzı kulağa giren bir kulaklıkla dinlerseniz daha iyi duyarsınız.Umarım ses anlaşılıyordur...

Birtanede rölantide çalışırken çektim bana subap sesinin arkasında vuk vuk ( :)) diye gelen normal olmadığını düşündüğüm rulman sesi gibi geldi siz ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet şıkır şıkır subap sesi, soğukta ilk çalıştırmada bu kadar çok çıkar ama arka plandaki ses değişik, incelenmesi lazım..sonuçta vites boşta, kayışların çevirdiği bir kasnakta olabilir, dediğiniz gibi rulman da..

umarım bir an önce çözüme kavuşur ama anladığım kadarı ile şu anda sürüş dinamikleri açısından bir problem yok..sadece ses..ama bir gariplik var gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şanzıman sesi net duyuluyor ve bende olmadığını söyleyebilirim. Nedeni masum da olabilir gelecekteki şanzıman sorununun erken habercisi de. Servisin şu aşamada kayıt altına almış olması garanti süresi bitimindeki arızalarda yardımcı olabilir. Bundan sonrası servis - Otosan ilişkisine bakar.

Rölantide anlmalı bir şey duyamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ııın, ııın diye bir sesi kulaklıkla ve sesi sonuna kadar açınca duyuyorum bahsedilen ses o ise.. inşallah bir çözüme kavuşur içinizi rahatlatan..

şanzıman yağ seviyesi kontrol edilmiştir sanırım, olurya çok azalır, soket çıkmıştır, uyarı vermez araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şanzıman sesini videoda duydum bu bendeki sesle alakasız bir ses.

Rolantide çalışırken çıkan vuk vuk sesi benim eski dizelde oluyordu. 2-3 kez servise gidip zorlamamla araç söküldü ve triger kayışının çatlak olduğu çıktı ortaya. O sese benziyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servise  gittim 45000 km de C-max 1.6 ecoboost 180 ps başka bir aracı denedik aynı sesler(rölanti sesi ve ötme sesi) biraz daha az olmak kaydıyla onda da vardı ses diğer araçtada olunca  normal olduğuna kanaat getirdik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Beyler o ses vites kutusundan gelmiyor emin olabilirsiniz. Hava filtresinin kapağını açın ve aynı vites hız kombinasyonunu tekrarlayın hayrete düşeceksiniz. Hava akışıyla veya elemanlarıyla ilgili bir durum bu.

Artı olarak bindiğim tüm 1.6EB larda var, dört farklı araç kullandım şimdiye kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.